Wednesday, December 1, 2021
Home Lajme Si e sulmoi profesorin e edukatës fizike, Darko Kostovski tash kandidat për...

Si e sulmoi profesorin e edukatës fizike, Darko Kostovski tash kandidat për Butel e dikur zëdhënës i VMRO DPMNE!?

Darko Kostovski shumëfunksional, i cili ishte zëdhënës i VMRO-DPMNE-së, u paraqit përsëri para drejtësisë për sulmin ndaj një mësuesi të edukimit fizik të punësuar si instruktor në vendpushimin e fëmijëve Radost në Ohër.

Përkatësisht, Kostovski, i cili njihet për sjelljen e tij të dhunshme në periudhën e verës vitin e kaluar, pa asnjë arsye, filloi të rrihte mësuesin e edukimit fizik i cili ishte me vendpushimin “Radost” në Ohër.

Muajin e kaluar, edhe pse Kostovski ishte pranë gjykatës së Ohrit, si personi përgjegjës për ngjarjen, ai nuk u shfaq për të dhënë një deklaratë gjatë seancës si i pandehur në rastin e sulmit fizik.

Ky rast me sulmin ndaj profesorit të fizikës nuk është rasti i parë që Kostovski të demonstrojë forcë. Përparimi i zëdhënësit të VMRO DPMNE duket se varet nga demonstrimi i aftësive të tij luftarake.

Ai u bë i njohur për publikun për pjesëmarrjen e tij në rrënimin e komunës së Qendrës nën kujdesin e VMRO DPMNE, në një kohë kur ai u zgjodh këshilltar nga radhët e VMRO DPMNE në komunën e Butelit.

Emri i tij u përmend gjithashtu në media si këshilltar i ish -Dime Spasovit, me të cilin ka një lidhje të ngushtë, kur sulmoi bashkëpartiakët e tij në një furrë buke në Shkup me një anëtar alpin që nuk ishte në detyrë, pas së cilës ai ishte dërguar në një stacion policie. Si “shpërblim për atë” me reformat e fundit të VMRO DPMNE, ai u zgjodh kryetar i Komitetit Komunal të partisë së tij në Butel.

Ditët e kaluara, Kostovsin e shohim gjithnjë e më shpesh në media duke kritikuar punën e presidentit të LSDM -së, Zoran Zaev dhe duke folur për ndonjë krim.

A janë sanksionuar sulmet fizike të Kostovskit deri më tani nga autoritetet shtetërore, a konsiderohet rrahja dhe inati një fenomen devijues apo është një trampolinë për avancimin në karrierën politike?

- Advertisment -

Most Popular

Xhaferovski: Nuk pranoj dorëheqjet e Zaevit, kërkoj mbështetje nga anëtarësia e LSDM

Si një nga themeluesit e LSDM që në vitin 1991 dhe anëtar i parlamentit që nga përbërja e parë kushtetuese, së paku nga organet...

Arjanit Hoxha po bën ç’mos që të pajtohet me LSDM-në!?

Ministri i Bujqësisë Arjanit Hoxha përmes lidhjeve të tij në vend dhe përmes faktorëve të huaj po tenton që të relativizoj marrëdhëniet me LSDM-në...

Del në pah gënjeshtra e Mickoskit: Nuk ka shumicë të re parlamentare

Për muaj të tërë, Hristijan Mickoski gënjeu popullin se ai do të formojë një shumicë të re parlamentare. Dje doli në shesh gënjeshtra e Mickoskit,...

LSDM reagon pas kapjes së VMRO-së duke dhënë rryshfet tek votuesit: Të frikësuar, nuk do kenë sukses

E frikësuar nga disfata, VMRO-DPMNE ryshfeton votuesit, institucionet për të sanksionuar çdo veprim të kundërligjshëm. Në heshtje zgjedhore, sot janë kapur të gjallë në ryshfet...